Rekrutacja – Instrumentariuszka
Wrzesień 16, 2018

Na zdjęciu od lewej: dr n. med. Sławomir Zeman, dr n. biol. Robert Sirek – Prezes Szpitala CMR, ks. Mariusz Kiszczak, Członkowie Zarządu Oddziału Rejonowego PTL Bielsko-Biała, Członkowie Towarzystwa.

Szpital CMR jest siedzibą oddziału rejonowego Polskiego Towarzystwa Laryngektomowanych.

Szpital CMR jest siedzibą Polskiego Towarzystwa Laryngektomowanych. Oddział rejonowy w Bielsku-Białej obejmuje swoim działaniem województwo śląskie oraz małopolskie. Celem statutowym Towarzystwa jest udzielanie wszechstronnej pomocy laryngektomowanym, czyli osobom po operacyjnym usunięciu krtani z powodu choroby nowotworowej.

W ramach swojej działalności PTL organizuje spotkania integracyjne dla chorych i ich rodzin, prowadzi kampanie na rzecz ochrony zdrowia i walki z rakiem krtani oraz pomaga laryngektomowanym w adaptacji społecznej i zawodowej.

Inicjatorem utworzenia przedstawicielstwa PTL w naszym szpitalu był dr Sławomir Zeman – specjalista otolaryngologii współpracujący od wielu lat z tutejszą poradnią i oddziałem otolaryngologicznym. Szpital CMR specjalizuje się między innymi w diagnostyce i leczeniu nowotworów głowy i szyi oraz  chirurgii endoskopowej nosa i zatok przynosowych.

Niemal każdy z członków Towarzystwa jest pacjentem doktora Zemana, który poza misją przywracania zdrowia i ratowania życia, pełni także rolę mentora. Udziela chorym wsparcia psychologicznego, doradza jak poprawić komfort i jakość życia.

Członkowie Towarzystwa spotykają się cyklicznie w naszym szpitalu. Ostatnie zebranie odbyło się pod koniec maja i poświęcone było organizacji wakacyjnego turnusu rehabilitacji głosu i mowy.

Wszystkim uczestnikom życzymy udanego wyjazdu. Do zobaczenia po wakacjach.

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *