NASZ ZESPÓŁ

Start  / O nas / Nasz zespół

dr n. med. Zbigniew Świerczyński

specjalista otolaryngologii

Doświadczenie zawodowe

Dyplom lekarza medycyny uzyskał na Wydziale Lekarskim Śląskiej Akademii Medycznej. Po odbyciu staży podyplomowych rozpoczął pracę w Klinice Laryngologii Akademii Medycznej w Katowicach, gdzie był zatrudniony jako asystent. Następnie pełnił funkcję ordynatora Oddziału Laryngologii Szpitala Śląskiego w Cieszynie, a od 1986 r. kierował Oddziałem Otolaryngologii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Bielsku Białej. Pełnił funkcję Konsultanta Wojewódzkiego dla byłego województwa bielskiego.

Specjalizuje się w  zabiegach udrażniających oddychania przez nos, operacjach polipów nosa i zatok, operacjach zatok przynosowych, zabiegach  likwidujących chrapanie i bezdech senny, operacjach migdałków  przy użyciu lasera  i  radioskalpela oraz wybranych operacjach poprawiających słuch.

Członkostwo Towarzystw Naukowych

Był członkiem Zarządu Oddziału Śląsko-Opolskiego Polskiego Towarzystwa Otolaryngologów, Zarządu Sekcji Rynologicznej Krajowego Towarzystwa Laryngologów-Chirurgów Głowy i Szyi.

Publikacje naukowe i nagrody

Jest autorem i współautorem wielu publikacji naukowych, rozdziałów w podręcznikach laryngologicznych i internistycznych.

Brał udział w licznych konferencjach naukowo-szkoleniowych i kursach chirurgicznych w Madrycie, Rotterdamie, Rzymie, Berlinie, Zurychu, Florencji, Paryżu.