PORADNIE SPECJALISTYCZNE

Start  /  Poradnie specjalistyczne / Leczenie bólu

Gabinet leczenia bólu zajmuje się terapią znoszenia bóli zarówno nagłych, ostrych, jak i towarzyszących schorzeniom przewlekłym za pomocą akupunktury, akupresury oraz tradycyjnych metod wywodzących się
z chińskiej medycyny naturalnej.

Informacje dodatkowe:

Techniki te doskonale sprawdzają się w leczeniu bólu będącego wynikiem chorób narządu ruchu, np.: zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa, stawów, dyskopatii, osteoporozy, ostrych i przewlekłych stanów pourazowych, jak również bólu głowy różnego pochodzenia, szczególnie migrenowych, oraz nerwobóli i bólów psychogennych i fantomowych. Łagodzą skutki stresu, przebieg depresji, wzmacniają odporność organizmu. Z zabiegów korzystają często i chętnie sportowcy zarówno zawodowi, jak i niedzielni – dolegliwości bólowe barku, kolan, dłoni, tzw łokieć tenisisty, przeciążenia i nadwyrężenia mięśni i stawów.

Akupunktura polega na nakłuwaniu ciała igłami w punktach zlokalizowanych wzdłuż tzw. meridianów (linii energetycznych), które odpowiadają za największą aktywność narządów wewnętrznych. Nakłucia wykonywane są jednorazowymi, sterylnymi igłami, wyprodukowanymi najczęściej ze stali chirurgicznej i atestowanymi, specjalnymi do zabiegów akupunktury. Igły nie kaleczą skóry. Zabieg akupunktury jest niemal bezbolesny.

Akupresura polega na uciskaniu, głaskaniu lub opukiwaniu palcami kluczowych punktów na ciele, które stymulują zdolność organizmu do samoleczenia.

Lekarze przyjmujący:

lek. med. Andrzej Mincewicz

specjalista anestezjologii i intensywnej terapii

Lista wszystkich lekarzy

Rejestracja do poradni:

W celu ustalenia terminu wizyty lub zabiegu odpłatnego prosimy o skorzystanie z formularza kontaktowego obok (rejestracja online), kontakt telefoniczny z Rejestracją, lub zgłoszenie się osobiste w naszym Szpitalu.

al. Armii Krajowej 180, 43-316 Bielsko-Biała

+48 33 488 50 55

+48 668 550 185

rejestracja@cmr.bielsko.pl

Rejestracja on-line:

Wypełnij powyższy formularz podając swoje dane, wybierając poradnie do jakiej chcesz się zarejestrować i zaproponuj datę jaka Ci odpowiada. Nasz konsultant zweryfikuje Twoje zgłoszenie po czym skontaktuje się z Tobą w celu potwierdzenia wizyty, lub zaproponowania innego terminu.