NASZ ZESPÓŁ

Start  / O nas / Nasz zespół

doc. dr hab. n. med. Stanisław Hendryk

specjalista neurochirurgii i neurotraumatologii  

Doświadczenie zawodowe

Studia medyczne ukończył w 1973 r. na Wydziale Lekarskim Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach i od września tego samego roku nieprzerwanie  pracuje w tej uczelni. Od 1978 r. związany jest z neurochirurgią. Specjalizację II stopnia z neurochirurgii uzyskał w 1983 r. Specjalizuje się w neurochirurgii naczyniowej, badając rolę mediatorów zmian zapalnych w skurczu naczyniowym, a także w operacjach guzów podstawy czaszki i oczodołu oraz w zabiegach endoskopowych i innych małoinwazyjnych operacjach kręgosłupa.

Członkostwo Towarzystw Naukowych

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów od 1978 r., European Association of Neurosurgical Societies od 1983 r., Central European Association of Neurosurgical Societies od 1998 r., European Skull Base Society od 2001 r.

Publikacje naukowe i Nagrody

Jest autorem ponad 150 publikacji i doniesień zjazdowych w kraju i zagranicą, a także rozdziałów w czterech książkach. Był kierownikiem przeszło 25 tematów badawczych.

Został wyróżniony nagrodami zespołowymi Rektora ŚlAM za osiągnięcia naukowe: III st. w 1976, II st. w 1997, 1998 r. i Rektora ŚUM w 2009 r., oraz nagrodą indywidualną I stopnia Rektora ŚUM za osiągnięcia naukowe w 2006 r.